We Fest Nedir ?

Bu yıl ilki düzenlenecek olan World E-Sports Festival, online oyunları içerisinde barındıran E-Spor’un tüm dinamiklerini bir araya getirerek, bu sektörü besleyen kuruluşları ve bu sektörü oluşturan unsurlarla, oyun, oyuncu ve takımları ortak bir platformda buluşturan organizasyonlar serisidir.

World E-Sports Festival tüm sektör bileşenleri bir araya getirmekle birlikte, sektörün gelişiminin, hızının, diğer sektörlere katkılarının ve olası sorunların da konuşulacağı en önemli ve tek mecra olma özelliğine sahiptir. Günümüzde E-Spor’un pazar payı ve takipçi sayısı göz önünde bulundurulduğunda, Türkiye’de ve dünyada daha önce yapılmamış olan bu festival E-Spor’dan etkilenen tüm sektör ve kişiler için bir gereklilik olarak ortaya çıkmaktadır.

We Fest Neyi Amaçlamaktadır ?

World E-Sports Festival, hem profesyonel olarak bulunan ve oynayan, hem de bu oyunları sektörel olarak değerlendiren kitleleri, hem de eğlence odaklı olarak bu alanı takip eden taraftarları bir araya getirmeyi ve ortak paydada buluşturmayı hedeflemektedir. Bir festival olmaktan öte birleştirici bir platform olmayı amaçlayan World E-Sports Festival, eğlenceyi, sektör içi ve sektörler arası paylaşımı güçlendirmek için yola çıkmıştır.

Bu festivalin ulusal basında ve yurt dışında ses getirecek bir organizasyon olarak yürütülmesi sayesinde, gerek e-spor ekosistemi gerekse aileler, sivil toplum kuruluşları, markalar, firmalar ve diğer tüm unsurlar için örnek teşkil edecek bir etkinlik yaratılması hedeflenmektedir. Festivalle, sanal ortamda üst düzey etkileşim halinde bulunan birey ve toplulukların sosyal hayatta da ekosistemin diğer paydaşları ile güçlü ilişkiler kurabileceğinin garantisi niteliğinde mesajlar verilmesi hedeflemektedir.

We Fest'te Neler Olacak ?

World E-Sports Festival’de topluluk buluşmalarından ödüllü turnuvalara kadar çeşitli aktiviteler ile oyuncuları, ve e-spor ilgililerini buluşturacak etkinlikler bir arada olacak. Aynı zamanda stant alanları ile ziyaretçilere farklı deneyimler yaşatarak, e-sporla ilgilenen markaları tüketicilerle buluşturacaktır.
s2